Bu hafta sonu beyazperdede beş farklı yapım seyirciyle buluşuyor, aralarında üç yabancı ve iki yerli film yer alıyor.

Ant-Man ve Wasp: Quantumania (Ant-Man and the Wasp: Quantumania)​

Marvel Sinematik Evreni'nin popüler süper kahramanlarından Ant-Man ve Wasp, serinin beşinci fazının ilk filmi Ant-Man ve Wasp: Quantumania ile geri dönüyor. Filmin konusu, Avengers: Endgame'in sonrasında geçiyor ve Ant-Man, kızının yaptığı bir sinyal gönderici vasıtasıyla bu sefer tüm ailesiyle birlikte Kuantum Alemi'ne geçiyor. Scott Lang'in, yani Ant-Man'in bu kez tüm ailesiyle birlikte maceralarının anlatıldığı film, seyircileri heyecan dolu bir yolculuğa çıkaracak. Filmin yönetmenliğini Peyton Reed üstlenirken, başrollerde Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas ve Michelle Pfeiffer gibi ünlü isimler yer alıyor. Ant-Man ve Wasp: Quantumania, Marvel hayranlarına sürprizlerle dolu bir macera sunuyor.

Arı Maya 3: Altın Küre (Maya the Bee 3: The Golden Orb)​


Çocukların sevilen kahramanı Arı Maya, yeni bir macerayla sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Yapımcılığını Studio 100 Media ve Buzz Studios'un üstlendiği film, Arı Maya'nın en yakın arkadaşı Willi ile birlikte başka dünyalara doğru bir yolculuğa çıkmasını konu ediyor. İkili, bu yolculukta pek çok zorlukla karşılaşacak ve yeni dostlar edineceklerdir. Yönetmen koltuğunda Noel Cleary ve Sergio Delfino'nun yer aldığı film, ailelerin keyifle izleyebileceği bir yapım olarak dikkat çekiyor. Renkli dünyası ve eğlenceli karakterleriyle Arı Maya ve Willi'nin macerası, izleyenleri büyüleyecek.

Batıl 2​


Türk korku sinemasının son dönemdeki başarılı örneklerinden biri olan Batıl 2, Kayseri'nin bir köyünde geçen korku dolu olayları izleyiciyle buluşturuyor. Film, bir grup genç arkadaşın yaşadığı doğaüstü olaylar ve köydeki karanlık sırların peşine düşmelerini konu ediniyor. Korku ve gerilim dolu sahneleriyle dikkat çeken Batıl 2, ilk filmi kadar iddialı ve korkutucu bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Filmin yönetmenliğini Mehmet Can Kandemir üstlenirken, başrollerinde Şafak Sezer, Hakan Ummak ve Gökhan Soylu gibi isimler yer alıyor.

Cin Sureti​


2023 yılına damgasını vuran yerli yapım korku filmi Cin Sureti, Kanlıbel köyünde yaşanan bir cin olayını anlatıyor. Filmde, genç bir kadın olan Ebru'nun Kanlıbel köyüne gitmesiyle başlayan olaylar, korkunun tavan yapmasıyla devam ediyor. Ebru, köydeki insanlarla tanıştıkça, köyün sırlarını öğrenmeye başlar ve cin vakasının ardındaki gerçekleri açığa çıkarmaya çalışır. Yönetmenliğini Hasan Karacadağ'ın üstlendiği film, korku sineması tutkunlarının ilgisini çekiyor. Oyuncu kadrosunda ise Ufuk Özkan, Gülsim Ali İlhan ve Fırat Altunmeşe gibi isimler yer alıyor.

Lamborghini: Efsanenin Arkasındaki Adam (Lamborghini: The Man Behind the Legend)​

"Lamborghini: Efsanenin Arkasındaki Adam" belgeseli, hayali olan araba sektörüne giren ve dünya çapında ün kazanan Ferruccio Lamborghini'nin hikayesini anlatıyor. Belgesel, Lamborghini'nin çocukluğundan başlayarak traktör üretimine girişi, Ferrari ile rekabet etmek için kendi araba markasını kurması ve markasının tarihindeki önemli anları ele alıyor. Bu belgesel, Lamborghini'nin otomotiv endüstrisinde nasıl bir isim olduğunu, özgüveni ve tutkusu sayesinde nasıl başarılı bir girişimci haline geldiğini anlatıyor. Lamborghini'nin hayatının ve başarısının anlatıldığı bu belgesel, araba tutkunları ve girişimciler için ilham verici bir hikaye sunuyor.