Topluluğumuza hoş geldiniz
Türkiyenin yeni nesil platformuna katılmanız sadece 30 saniyeninizi alır.
Üye ol
Bu hafta sonu, sinemaseverlerin izleyebileceği tamamı yabancı yapım olan yedi yeni film gösterime giriyor.


Creed III: Efsane Devam Ediyor (Creed III)​


"Creed III: Efsane Devam Ediyor" filminde, Adonis Creed (Michael B. Jordan) artık boksör olarak zirveye ulaşmıştır ve hayatındaki yeni dönüm noktalarına odaklanır. Bu kez Adonis hem kendi yolculuğunda hem de ailesiyle ilişkisinde kararlar vermek zorunda kalırken, Rocky Balboa (Sylvester Stallone) da yine ona danışmanlık yapmaya devam ediyor.

Filmde ayrıca Adonis'in ringdeki rakipleri ve mücadeleleri de merakla beklenmektedir. "Creed III" filminde Michael B. Jordan'ın hem başrolde yer alması hem de yönetmenlik koltuğuna oturması dikkat çekiyor.

Fındıkkıran ve Sihirli Flüt (Shchelkunchik i volshebnaya fleyta)​

Marie (Mackenzie Foy) adlı genç bir kızın, kendisine yapılan bir büyü sonrasında oyuncak asker Drosselmeyer (Morgan Freeman) ile birlikte farklı bir boyuta, Fındıkkıran Ülkesi'ne gitmesi ve burada çeşitli maceralar yaşamasıdır. Marie, burada gizemli ve tehlikeli şeylerle karşılaşır ve krallığı kurtarmak için cesurca mücadele etmek zorunda kalır.

Filmde Keira Knightley, Helen Mirren ve Richard E. Grant gibi ünlü oyuncular da yer almaktadır. "The Nutcracker and the Four Realms" filminin müzikleri, Çaykovski'nin "Fındıkkıran" balesinden esinlenerek oluşturulmuştur.

Hayata Röveşata Çeken Adam (A Man Called Otto)​

Film, tek eğlencesi kendisinden bıkmış komşularını eleştirmek ve acımasızca yargılamak olan huysuz dul Otto Anderson'un hikâyesini anlatıyor.

Otto’nun yan dairesine hayat dolu genç bir aile taşındığında, Otto dişine göre bir rakiple, kıvrak zekâsı ve ağzı burnunda karnı ile, Marisol ile karşılaşıyor. Marisol ve Otto’nun arasında Otto’nun hayatını ters yüz edecek bir dostluk başlıyor.

Kaptan Porsuk Kayıp Hazinenin Peşinde (Knutsen & Ludvigsen 2 - Det store dyret)​

Film, tünellerde yaşayan iki arkadaş Knutsen ve Ludvigsen'in hikayesini anlatıyor. Bir gün tünellerinin tehlike altında olduğunu öğrenen Knutsen ve Ludvigsen, hayatları boyunca yaşadıkları yeri korumak için mücadele etmeye karar verirler. Ancak bunu başarmak için, efsanevi korsan Kaptan Porsuk'tan yardım almaları gerekmektedir.

Kaptan Porsuk, onların yardımına koşarak, tünel maceralarında onlara destek olur. Film, fantastik atmosferi, renkli karakterleri ve heyecan dolu macerası ile çocukların ilgisini çeken bir yapım olarak öne çıkıyor.

Pathaan​

Filmde, bir grup paralı askerin lideri tarafından hazırlanan tehlikeli planlar, Hindistan'ın güvenliğini tehdit etmektedir. Ancak bu durum karşısında görevlendirilen bir Hintli ajan, cesurca mücadele etmeye başlar. Ajanın yaptığı araştırmalar ve aldığı riskli kararlar, ülkenin güvenliğini korumak için hayati önem taşır.

Film, gerilim dolu sahneleri ve akıcı senaryosu ile seyirciyi etkileyen bir yapım olarak öne çıkıyor.

Yaşamak (Living)​

Film, 1950'li yıllarda Londra'da yaşayan tekdüze bir hayat süren Williams'ın ölümcül bir hastalıkla karşılaşması sonrası hayatının tamamen değişmesini konu ediniyor. Belediye ofisinde yıllardır çalışan Williams, rutin hayatını sürdürürken bir gün beklenmedik bir şekilde işe gitmeyi bırakır. Hastalığının ciddiyetini öğrendikten sonra, hayatının geri kalanında dolu dolu yaşamak isteyen Williams, kendi yaşamını keşfetmeye karar verir. Film, Kazuo Ishiguro'nun Akira Kurosawa imzalı "Ikiru" filminin uyarlamasıdır ve Williams'ın ölümcül hastalıkla karşılaşması sonrası yaptığı değişim ve deneyimlerini konu edinir.

"Living", yalnızca izleyicileri sarsan bir hikayeye sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda ödüllü yazar Ishiguro'nun senaryosuyla da dikkat çekiyor.

Tom Medina​

Film, bir çocuk mahkemesinin kararıyla Fransa'nın güneyindeki Camargue bölgesine iyi kalpli Ulysse'nin bakımına gönderilen Tom Medina'nın hayatındaki değişimi konu ediniyor. Tom, doğayla uyum içinde yaşayan Ulysse sayesinde atlar ve boğalarla dolu bu bölgeye kendini kaptırır ve hırsızlığı bırakmak için çaba harcar. Ancak, değişimine karşı çıkan bazı kişilerle de mücadele etmek zorunda kalır.

Tom'un mücadelesinde, kaderiyle savaşırken karşılaştığı Suzanne ile yolları kesişir ve onunla bir bağ kurar. Film, doğanın güzelliğini ve insanların içindeki iyiliği keşfetmek için bir yolculuk olan Tom'un hikayesiyle doludur. "Camarque'da Değişim", atların ve boğaların da yer aldığı güzel manzaralarıyla, etkileyici atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla izleyiciyi kendine çekiyor.


Yazar hakkında
Gamze
Blog yazarı - Ev hanımı - Meraklı - Agresif

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Çevrimiçi Yöneticiler

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
127,51
Çevrimiçi ziyaretçiler
234,196
Toplam
361,247

Makale bilgisi

Yazar
Gamzeeeee
Görüntüleme
2803
Son Güncelleme

Bu makaleyi paylaş

 • Blogta Neler Oluyor
 • Forumda Neler Oluyor
 • Sitede Neler Oluyor
  Görüntülenecek öğe yok

Forum istatistikleri

Konular
925,487
Mesajlar
1,625,628
Üyeler
683,524
Son üye
Miracle Demon - 3rd Strike

Blog istatistikleri

Kategoriler
76
Makaleler
764,554
Seriler
142
Görüntüleme
1,923,303
Yorumlar
587,211
Değerlendirmeler
120,147
İncelemeler
30,128

Reklamverenlerimiz

 1. turgutmedya
  Acemi Üye
 2. WMloji
  CreabyGA
 3. Tired Tapir
  İçerik Üreticisi
 4. sadas12
  Acemi Üye
 5. The Burrak
  İçerik Uzmanı