Duygusal açıdan destekleyici bir üçlü yaşamak için ipuçları

"İkisi yeterli değil, daha fazla ekleyelim!" - Tarihteki ilk üçlü seks deneyimini yaşayan deha kim olursa olsun (ya da öyle olduğunu varsayalım). Seksi deneyimlerinize bir kişi daha eklemek, dinamik bir çifte katılmak veya yeni sevgililerin rastgele bir karışımına katılmak oldukça sıcak ve tatmin edici olabilir. Ancak grup seksinin eşlik eden yaygın karmaşıklıkları göz ardı etmek hata olurdu.

"Uh oh, hissettiklerim var" hislerinden kaynaklanan bir aşk üçgeni veya klasik bir Overwhelm, üçlüler çok şey ifade edebilir. Yanlış yönetilen beklentiler veya belirsiz iletişim, herhangi bir üçlüyü çalkantıya sürüklemeye yeter. Ancak endişelenmeyin, kendinizi (ve tüm ekibi) başarıya taşıyacak yollar var.

İşte duygusal açıdan destekleyici bir üçlüye sahip olmak için rehberimiz.​

Grup Seks hakkında rahat konuşmayı öğrenin.​

Matematik konusunda beni kesinlikle yargılamayın ama eğer tartışması zor bir konuysa, uygulamada en az seksen kat daha zor olacak. Her bir dokunuş ve hissin ayrıntılı bir planını yapmanız gerektiğini söylemiyorum (lütfen bunu asla yapmayın), ancak grup seks hakkında konuşmak, herkesi destekleyen ortak bir vizyon oluşturmanın sağlam bir yoludur. Yatak odası dışında, tarafsız bir alanda rahatlıkla konuşun, anlık baskı olmadan havayı anlayabileceğiniz bir yerde.

Cinsel terapist ve yetişkin oyuncak mağazası Orchid Toys'un kurucusu Cay L. Crow, önemli olanın önceden iletişim kurmak olduğunu söylüyor. "Genellikle beklentileri tartışmak için bir buluşma öneriyorum, tercihen yemek ve içeceklerle. Bu, zor ama gerekli olan bir şeffaflık ve dürüstlük gerektirir" diyor. Akşam yemeği bir şeylere geçiş yapmak için seksi bir fırsat sunabileceği için herkes için kazan-kazan bir durum olabilir.

Yüz kızartıcı konulardan rahatlıkla konuşmak için belirli bir rahatlık ve özgüven seviyesi gereklidir. Ancak, beklentilerin hizalanmasına olanak tanımanın yanı sıra, cinsel gerilimi basınçlı bir tencereye sokar - yoğun ve potansiyel olarak tehlikeli gibi görünse de - ancak biraz lezzetli bir beklenti oluşturur. Güven ve açıklık, iyi seks için yakıttır, nokta.

Kendinizle ve Beklentilerinizle Yüzleşin​

Beklentilerden bahsetmişken... Soyunmadan önce kendi beklentileriniz konusunda gerçekçi olun. Sulu bir fantazi mi gerçekleştireceksiniz? Sadece merakınızı gidermek için tek seferlik bir görev mi üstleniyorsunuz? Throuple olma hayalleri mi kuruyorsunuz? Neden bunu yaptığınızı ve bundan ne istediğinizi net bir şekilde anlamak başlamak için oldukça iyi bir yerdir.

Kendinize saklamayın.
Beklentilerin iletişimini sağlamak karışıklığı ve incinmeyi önlemenin önemli bir yoludur. Crow'un dediği gibi, "Bir partner bunun tek seferlik bir şey olmasını bekleyebilir, diğer partner sürekli olmasını umabilir. Bir çiftin partneri üçlünün uygun olduğunu düşünebilir, ancak üçüncü taraf çiftin cinsel misafiri olduğunu ve herhangi bir partnerle yalnız zaman geçirilmeyeceğini hissedebilir." Bu karmaşık bir konuşma gibi görünebilir, ancak ilk etapta hiçbir iletişim yoksa herkesin nerede olduğunu sonrasında bir araya getirmekten çok daha az karmaşıktır.

İsteklerinizi tartışın ve sınırlarınız hakkında açık olun.​

Ludacris'in "What's Your Fantasy?" şarkısı sadece bir hit değil, kendimize sormalı olduğumuz bir soru. Essentia Therapy'nin kurucusu olan seks ve ilişki terapisti Lena Elkhatib, şu soruları sormayı öneriyor: "Üçlünün 'konuk yıldızı' mı olmak istiyorsunuz, yoksa ilgi paylaşılacak mı? İzlemeyi mi daha çok istersiniz yoksa tamamen elinizden geleni yapmayı mı tercih edersiniz?" Seçenekler sonsuz, arkadaşlar!

Ne istediğinizi ve istemediklerinizi konuşun. Kimse zihinsel olarak reddettiği bir yerde sürpriz bir parmak istemez. Kesin bir şekilde hayır dediğiniz şeyleri belirtin ve herkesin aynı noktada buluştuğundan emin olmak için sınırlarınızı belirleyin. Korunma konusunda aynı sayfada olun - prezervatifler, doğum kontrolü - tüm gereklilikleri sağlayın. Elkhatib ayrıca "aniden ortaya çıkabilecek bir şey durumunda cinsel aktiviteyi durdurmak veya duraklatmak için bir güven kelimesi kullanmanızı öneriyor. Bu, herkes için güvenli bir ortam oluşturmaya ve cinsel karşılaşma sırasında ihtiyaç duyulursa eşlerin yeniden ayarlamak için işlevsel araçlar sağlar" diyor.

İlgili ilişki dinamikleriyle ilgilenin.​

Grup seks, beraberinde pek çok farklı ilişki dinamiği getirebilir. Örneğin, bir çiftin üçüncü bir kişiyle birlikte olması, iki çiftin birbirleriyle değiş-tokuş yapması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle, grup seks öncesinde ilişki dinamiklerine özel bir dikkat göstermek önemlidir.

Crow, "Bu dinamiklerin iyi anlaşılması, herkesin birbirine saygı duyması, beklentileri açıkça ifade etmesi ve anlaşmazlıkların ortaya çıkması durumunda bunları konuşarak çözüm bulması gerekiyor" diyor.

Özetle, grup seks sadece fiziksel bir eylem değil, aynı zamanda duygusal ve sosyal bir deneyimdir. Bu nedenle, herkesin birbirine saygı göstermesi, iletişim kurması ve birlikte bir vizyon yaratması önemlidir.

Üçlü dinamikte kim olduğunuz ve kiminle olduğunuz büyük bir fark yaratır. Daha önce platonik bir arkadaşla uyumak inanılmaz olabilir, ancak bazen enerjiler şüpheli hale gelebilir. Yabancı mısınız? Aşık mı? Yıllardır biriken cinsel gerilimlerin üzerinde oturan eski arkadaşlar mısınız? Dinamiği ve cinsellik dahil olduktan sonra nasıl değişebileceğini düşünün.

Çiftler için, Elkhatib şöyle öneriyor: "Eğer birincil bir ilişkideseniz ve üçüncü bir kişiyi davet ediyorsanız, kıskançlık, karşılaştırma veya ilişki güvensizliği gibi üçlü seks yapmanın potansiyel tehditleri konusunda endişeleriniz veya korkularınız varsa, partnerinizle bu konuları tartışın ve bu potansiyel tehditlerin bazılarını azaltmanın yollarını konuşun." Birisi kıskanç veya rahatsız hissetmeye başladığında, duygusal bir plan yapmak iyi bir hazırlık yöntemidir.

Konuklarınızı da misafirperverliğinizle karşılamayı unutmayın. Anladık, birbirinize karşı yoğun bir çekim hissediyorsunuz. Fakat konuklarınız da sizin gibi insanlar, sadece cinsel bir nesne olarak görülmemeli. Üçlüler herkes için eğlenceli olmalı, bu yüzden etkileşim ve ilgi seviyesini dengelemenin farkında olmak önemlidir. Bu denge olmazsa, üçüncü kişi kendini dışlanmış veya kullanılmış hissedebilir.

Eğer üçlü ilişki sırasında olumsuz duygular, beden imajı sorunları, kıskançlık veya öz farkındalık gibi şeyler ortaya çıkarsa, bir mola verin ve bedeninizin en çok neye ihtiyacı olduğuna odaklanın; açık bir konuşma, biraz rahatlama veya biraz yalnız zaman. Eğer partnerlerinizle neler olup bittiğini paylaşmaktan rahatsanız, yapın. En önemlisi, acil ihtiyaçlarınızı önceliklendirin ve nefes almaya hatırlayın. Zihinsel sağlığınız, bir başkasının orgazmından daha önemlidir.

Duygusal açıdan destekleyici bir üçlü yaşamanın ipuçları nelerdir?​

  • Üçlü konusunda rahat konuşmayı öğrenin. Herkesi destekleyen bir ortak vizyon oluşturmak için beklentileri önceden tartışmak önemlidir.
  • Kendinizle ve beklentilerinizle yüzleşin. Neden üçlü yapmak istediğinizi ve ne beklediğinizi net bir şekilde anlamak önemlidir.
  • İsteklerinizi ve sınırlarınızı açıkça tartışın. Bu, cinsel gerilimi düşürür ve herkesin kendilerini güvende hissetmesine yardımcı olur.
  • İletişim açık, dürüst ve şeffaf olsun. Tüm üçlü üyeleri arasında her zaman açık bir iletişim sağlayın ve herhangi bir endişeyi ya da hissi konuşun.
  • Empati kurun ve diğer üçlü üyelerine saygı gösterin. Herkesin hislerine, sınırlarına ve isteklerine saygı göstermek önemlidir.
  • Zaman ayırın ve birbirinizle zaman geçirin. Üçlü seks sadece cinsel bir etkinlik değildir. Aynı zamanda duygusal olarak da bağlanmayı sağlayabilir.
  • İçe dönük bir üçlü düzenlemeyi düşünün. Herkesin sınırlarına ve rahatlığına saygı duyarak yavaş ve dikkatli bir şekilde ilerleyebilirsiniz.
  • Kendinize, partnerinize ve üçüncü bir kişiye karşı nazik olun. Herkesin birbirine karşı nazik, saygılı ve dürüst olması gerekmektedir.