Oppo, 2022'nin sonlarında katlanabilir telefon serisine iki yeni üye ekledi. Bunlar Find N2 ve Find N2 Flip idi. Bu iki telefondan ilki dünya çapında sevk edilirken, Oppo başlangıçta yalnızca ikincisini Çin'de sundu. Çarşamba günü Oppo tarafından düzenlenen bir etkinlik ile N2 Flip'in yurtdışında daha büyük ölçekte satılmaya başlandığı görüldü.

Oppo Find N2 Flip, Avrupa ve İngiltere'de 900 Sterlin'in altında satılıyor, bu nedenle Galaxy Z Flip 4'ten daha düşük bir fiyata ve bu telefondan daha çekici özelliklere sahip olarak satışta.

N2 Flip'in temel tasarım öğesi, telefonun dış tarafındaki kapaklı ekranın stili ve boyutudur. Bu, gövde alanının neredeyse yarısını kaplayan ve Samsung gövdesinde bulunan küçük ekrandan önemli ölçüde daha büyük olan dikey dikdörtgen bir ekrandır.

Oppo'nun bu tasarım ve ekran stilini seçmesinin nedeni, kullanım kolaylığı ile ilgili. Bildirimler ve mesajlar geldiğinde, birden çok metin satırı görebilir, böylece telefonunuzu açmaya gerek kalmadan tüm mesajları okuyabilir ve hatta yanıtlayabilirsiniz.

Tabii ki, bu küçük kapak ekranı aynı zamanda kamera için bir vizör olarak da kullanılabilir. Ayrıca ana kameralarla selfie ve video çekebilirsiniz. Normal akıllı telefon ekranlarına benzer oranlara sahip dikdörtgen bir ekran olduğu için çerçeveyi daha hassas bir şekilde hizalayabilirsiniz.

Oppo için Find N2 Flip'i tasarlarken sahip olduğu büyük motivasyon, genellikle katlanabilir akıllı telefonlarda bulunan bazı zayıflıkları ve tavizleri iyileştirmekti. Örneğin telefonun içindeki 6,8 inçlik dev ekranın sinematik 21:9 oranı bulunuyor. Bu nedenle, Z Flip 4'e kıyasla daha dar bir ekran var. İnce ve uzun bir akıllı telefon için yeterince güçlü olan 4300 mAh pil de vardır. Ek olarak, bittiğinde bu pili hızlı bir şekilde doldurabilmeniz için 44W kablolu şarj teknolojisi de sunulmaktadır.

Oppo Find N2 Flip’in başlıca donanım özellikleri

Yeni katlanabilir telefon, Mediatek Dimensity 9000+ yonga setini barındırıyor. Sorunsuz animasyonlar için amiral gemisi düzeyinde performans ve 120 Hz yenileme hızları sunar.

Telefonun diğer detayları arasında; Kapak ekranının yanına konumlandırılan 50 megapiksellik ana kamera ve 8 megapiksellik ultra geniş kameranın yanı sıra, içerideki katlanır ekran için açılan açıklığa konumlandırılan 32 megapiksellik bir selfie kamerası bulunuyor. Ayrıca Android 13 tabanlı ColorOS 13 üzerinde çalışıyor, stereo hoparlörler ve yana monte edilmiş bir fiziksel parmak izi sensörü içerir.

Bu yeni katlanabilir telefonların Türkiye'de satışa çıkıp çıkmayacağına dair Oppo'dan henüz resmi bir açıklama gelmedi.