Keanu Reeves'li Constantine filminin devamı geliyor

Yapımcı Akiva Goldsman, Keanu Reeves'in oynayacağı ikinci bir Constantine filmini duyurdu. Ünlü dedektifin macerasını konu alan filmi ilk filmdeki gibi Francis Lawrence yönetecek.

Akiva Goldsman, Deadline ile yaptığı röportajda Constantine 2'nin yapım aşamasında olduğunu, Keanu Reeves'in ikinci filmde de oynayacağını ve şimdiden hikaye üzerinde çalıştığını açıkladı. Francis Lawrence, 2005'te Constantine ile ilk uzun metrajlı filmini çektikten sonra ikinci filmi de yönetecek.

DC Comics'in ilk film uyarlamasında John Constantine, mistik güçlerini iblisleri avlamak için kullanan bir dedektiftir. Sıradan bir intihar olarak görülen bir ölümü araştırmaya başlayan Constantine, alışılmışın çok ötesine geçen şeytani güçlerle karşı karşıya kalır.

Keanu Reeves, ikinci Constantine filmini yapmak için uzun süredir uğraşıyordu ve mistik dedektifi hayata döndürme arzusunu belirtiyordu. Ancak gerçeğe dönüştürmekten daha zor bir süreç olduğunu açıklayan Reeves, ikinci film için gerekli olan yerlerle defalarca görüştüğünü ancak bir sonuca varamadığını paylaştı. Ancak Kasım 2020'de bir şey oldu ve Constantine'de Lucifer'ı oynayan aktör Peter Stormare, Instagram'da devam filminin duyurulacağına dair bir ipucu paylaştı. Ancak o sırada Warner Bros. ekibi herhangi bir bilgiyi doğrulamadı.

instagram-media" data-instgrm-captioned data-instgrm-permalink="https://www.instagram.com/p/CHiNPUnH3mH/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" data-instgrm-version="14" style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
Reeves ve Lawrence'ın aynı yıl San Diego Comic Con'daki Constantine 15. Yıldönümü paneline katılımı, hayranlar arasında devam filmi için bir coşku dalgası başlattı. Ancak aynı panelde yapımcı Goldsman, John Constantine'in hikayesine devam etmek için çok sayıda tartışmaya atıfta bulunarak, filmin evrensel olarak takdir edilmesine rağmen, kârın stüdyo tarafından devam filmini onaylamak için yeterli görülmediğini belirtti. 2005 yapımı Constantine dünya çapında 230.88 milyon dolara ulaşırken ülkemizde 371.281 izleyiciye ulaştı.

15 yılı aşkın bir süre sonra Keanu Reeves'in karakteri canlandırma isteği nihayet gerçekleşmiş gibi görünüyor.