LinkedIn LinkedIn, Yapay Zeka ile İşbirlikçi Makaleleri Sunuyor: Üyelerin Uzmanlıklarını Sergilemeleri İçin Yeni Bir Fırsat

Topluluğumuza hoş geldiniz
Türkiyenin yeni nesil platformuna katılmanız sadece 30 saniyeninizi alır.
Üye ol
Bugün LinkedIn, içeriklerini genişletmek için yapay zeka kullanmaya başlayacağını duyurdu. İlk olarak, İşbirlikçi Makaleler adlı yeni bir girişimle başlayacaklar. Bu girişim, yapay zeka tarafından oluşturulan ipuçlarını kullanarak belirli kullanıcılardan uzmanlıklarına ve girdilerine başvuracak.

“Bu makaleler, editoryal ekibimiz tarafından geliştirilen yapay zeka destekli konuşma başlatıcıları olarak başlar. Daha sonra LinkedIn'in Yetenek Grafiği'ni kullanarak, her makaleyi mesleki deneyimlerine dayanarak derslerini, anekdotlarını ve tavsiyelerini katkıda bulunabilecek uygun üye uzmanlarıyla eşleştiriyoruz. Ve işte gerçek sihir burada oluyor: profesyoneller, günlük karşılaştığımız iş sorularına kendi perspektiflerini katkıda bulunarak gerçek hayattan örnekler ve özel tavsiyeler paylaştıklarında. Bir konuşmayı başlatmak, birine katılmaktan daha zordur, bu nedenle bu işbirlikçi makaleler, profesyonellerin fikirleri bir araya getirmelerini ve eklemelerini ve geliştirmelerini kolaylaştırır.”

Yukarıdaki örnekte görülebileceği gibi, İşbirlikçi Makaleler LinkedIn beslemesinde vurgulanacak ve kaç LinkedIn üyesinin katkıda bulunduğu hakkında bir not yer alacak. Makalede katkıda bulunan öğeler vurgulanacak, AI tarafından oluşturulan parçalara kendi perspektifinizi eklemek için bir düğme de bulunacak.

LinkedIn, üyelerin uzmanlıklarını ve deneyimlerini uygulamada daha fazla göstermelerine ve daha fazla takipçi ve bağlantı eklemelerine yardımcı olacak, böylece daha fazla üyenin daha fazla bağlantıda kalmasını sağlamayı umuyor.

Bunu daha da kolaylaştırmak için, LinkedIn, İşbirlikçi Makaleler ile ilgili ana beceri alanlarında yeni bir Top Voice topluluğu rozeti ekliyor. Bu, profesyonellerin tavsiye ve deneyimlerini katkıda bulunmaları için ek bir teşvik sağlayacak. Bu yeni rozetler, üyelerin tanınmayı sürdürmek için İşbirlikçi Makalelere katkıda bulunmaları gereken 60 gün boyunca geçerli olacaktır.

Bu oldukça iyi bir teşvik ve üyelerin mümkün olan en çok İşbirlikçi yazılara fikirlerini ve görüşlerini eklemeye devam etmelerini sağlayacağı düşünülebilir. Ve yapay zeka araçlarının başlangıç ipuçlarını oluşturması ve makaleleri geliştirmesiyle, LinkedIn'in etkileşimi artırmak için oldukça düşük bakım gerektiren bir yolu var, bu da zaten her çeyrek yeni zirvelere ulaşıyor.

Microsoft, LinkedIn'in ana şirketi, Bing arama motorundaki gelişmeleriyle büyük ilgi çekiyor ve ChatGPT'nin diğer araçlarındaki yeni kullanım seçeneklerini de tetikleyen entegrasyonlar da dahil olmak üzere üretken yapay zekaya tamamen bağlı kalıyor.

Bu nedenle, LinkedIn'in de aynı şekilde yapay zekaya gireceği ve bu da yakın gelecekte uygulamaya gelecek birçok yeni yapay zeka entegrasyonunun ilk örneği olabileceği mantıklıdır.

Ve bu, oldukça hafif bir entegrasyon gibi görünse de - LinkedIn, kullanıcıların bir süredir katkıda bulunmaları için insan tarafından oluşturulan makalelerde benzer ipuçları kullanıyor - uygulamada kullanıcı uzmanlığını sergilemeye ve etkileşimi artırmaya yardımcı olabilecek ilginç bir ilk deneyimdir.

Akıllı bir hamle gibi görünüyor - LinkedIn'in ilk İşbirlikçi Makaleleri şimdi uygulamada aktif.

Yazar hakkında
WMloji
Okur, araştırır ve yazar.

BencahilCom konseptinin kurucusu.

Bildiğim tek şey hiç bir şey bilmediğimdir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
127,0
Çevrimiçi ziyaretçiler
234,1
Toplam
361,1

Makale bilgisi

Yazar
Wmlojist
Görüntüleme
2824
Son Güncelleme

Wmlojist'den daha fazla makale

Bu makaleyi paylaş

 • Blogta Neler Oluyor
 • Forumda Neler Oluyor
 • Sitede Neler Oluyor

Forum istatistikleri

Konular
925,467
Mesajlar
1,625,609
Üyeler
689,636
Son üye
The Quest for the Boxing Overdrive

Blog istatistikleri

Kategoriler
76
Makaleler
76, 722
Seriler
142
Görüntüleme
1,924,611
Yorumlar
587,211
Değerlendirmeler
120,147
İncelemeler
30,128

Reklamverenlerimiz

 1. sadas12
  Acemi Üye
 2. Tired Tapir
  İçerik Üreticisi
 3. WMloji
  CreabyGA
 4. The Burrak
  İçerik Uzmanı
 5. turgutmedya
  Acemi Üye