Programlama / Yazılım Meta, WhatsApp ve Messenger'da yapay zeka destekli sohbet özelliğini test ettiğini açıkladı

Topluluğumuza hoş geldiniz
Türkiyenin yeni nesil platformuna katılmanız sadece 30 saniyeninizi alır.
Üye ol
Hiçbir şirket üretken AI dalgasından muaf değil ve herkes bu dalga için aday. Meta, ürünleri için AI destekli araçları test etmek için son katılanlardan biridir. Mark Zuckerberg, şirketin milyarlarca kullanıcısı tarafından kullanılan hizmetlerine üretken AI'ı entegre etmek için "yeni bir üst düzey ürün grubu" oluşturduklarını duyurdu.

Zuckerberg, ekibin ilk olarak yaratıcı araçlar oluşturmaya odaklanacağını, ancak uzun vadeli hedefinin "insanlara çeşitli şekillerde yardımcı olabilecek AI kişilikleri" oluşturmak olduğunu söyledi. Ancak şirket, bu "fütüristik" deneyimleri kullanıcılarla paylaşmadan önce birçok temel çalışma yapmak zorunda olduğunu vurguladı.

Şirket, WhatsApp ve Messenger'da metin tabanlı AI araçlarını test ederek başlıyor - muhtemelen ChatGPT tarzı konuşma botları. Bunlar, kullanıcılar için eğlenceli bir kullanım senaryosu olsa da, Meta sonunda satış ve müşteri desteği gibi alanlardaki işletmelere bu özelliklerden yararlanmak için sunabilir.

Meta ayrıca Instagram'da, AI destekli filtreler ve reklam formatları ile birlikte "video ve çoklu deneyimler" denemeleri yapıyor.

Axios'a göre, proje eski Apple yöneticisi Ahmad Al-Dahle tarafından yönetilecek ve ekip Baş Ürün Sorumlusu Chris Cox'a rapor verecek.

Üretken AI araçları bir süredir mevcut olsa da, teknoloji yalnızca OpenAI'nin ChatGPT botu ile popüler hale geldi. Microsoft, bu AI özelliklerinin bir kısmını Bing arama ve Edge tarayıcısına entegre etti. Buna karşılık Google, bu ayın başlarında Bard adında bir rakip ürünle denemeler yaptığını açıkladı. Diğer arama motorları You.com ve Neeva da AI destekli sohbet ürünü entegrasyonlarını duyurdular. Facebook'un rakibi Snapchat de bu ay, ücretli aboneleri için özel olarak eğitilmiş bir chatbot başlattı.

Meta'nın bir AI saldırısı başlatması şaşırtıcı değil. Zuckerberg'in metaverse üzerindeki büyük bahsi henüz karşılığını vermedi ve şirketin gelir elde etmek için yeni yollar bulması gerekecek. Geçen hafta, Meta, Verified abonelik programını başlattı, ancak diğer sosyal ağlarda gördüğümüz gibi, ücretli planlar henüz büyük bir gelir kaynağı olarak işlev göstermedi.
Yazar hakkında
Naz
Blog yazar manga okur.

Gerçek bir wmlojist

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
5
Toplam
5

Makale bilgisi

Yazar
Naz yazıyor
Görüntüleme
2804
Son Güncelleme

Bu makaleyi paylaş

 • Blogta Neler Oluyor
 • Forumda Neler Oluyor
 • Sitede Neler Oluyor
  Görüntülenecek öğe yok

Forum istatistikleri

Konular
24,887
Mesajlar
25,024
Görüntüleme
96,387
Üyeler
2,334
Son üye
Dangerous Donkey

Blog istatistikleri

Kategoriler
76
Makaleler
6,037
Seriler
2
Görüntüleme
22,848
Yorumlar
211
Değerlendirmeler
1207
İncelemeler
308

Reklamverenlerimiz

 1. WMloji
  CreabyGA
 2. Tired Tapir
  İçerik Üreticisi
 3. The Burrak
  İçerik Uzmanı
 4. turgutmedya
  Acemi Üye
 5. sadas12
  Acemi Üye