OnePlus, daha önceden V Fold ve V Flip isimli katlanabilir telefonlar hazırladığını duyurmuştu. Bu telefonların Oppo'nun katlanabilir telefonlarıyla aynı tasarım ve özelliklere sahip olacağı iddia edilmişti. Yeni bir sızıntıya göre; V Fold, Oppo Find N2'den farklı bir cihaz olabilir.

Katlanabilir telefon pazarının 2023 yılında hatırı sayılır bir oranda artması bekleniyor. OnePlus da uzun süredir bu pazara girmesi beklenen markalar arasında yer alıyor. Oppo'nun katlanabilir telefonlarının OnePlus markası altında küresel pazara açılması da tahminler arasında yer alıyordu. Bu doğrultuda Oppo Find N2'nin Çin dışında V Fold adı altında satılacağı iddiası gün yüzüne çıktı. Find N2 Flip'in Çin dışındaki kullanıcılarla buluştuğunu hatırlatmakta fayda var.

Ancak ünlü Digital Chat Station'dan yapılan son paylaşım farklı bir duruma işaret ediyor; V Fold ve Find N2 arasındaki benzerliklerin beklenenden daha az olacağına dair işaretler gösteriyor.

OnePlus V Fold 2K çözünürlüklü katlanabilir ekranla gelecek

V Fold'un 2K çözünürlüklü geniş bir katlanır ekrana sahip olduğu söyleniyor. Oppo Find N2, 1920 x 1792 piksel Full HD+ çözünürlüğe sahip katlanır bir ekrana sahiptir. Bu, iki telefonun aynı katlanabilir ekranı paylaşmadığı anlamına gelir. Ekran çözünürlüğündeki fark, V Fold'un ekranının Find N2'ninkinden daha büyük olacağını gösteriyor.

OnePlus V Fold ve V Flip'in kullanıcılara hangi özellikleri getireceği şu an için net değil.