Realme, geçen Kasım ayında üç farklı renkte (Dark Matter, Nebula Blue ve Hyperspace Gold) Realme 10 Pro modelini piyasaya sürdü. Birkaç hafta önce ise şirket, Coca-Cola ile işbirliği yaparak tasarlanmış sınırlı sayıda Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition modelini duyurdu. Biz de Realme'den bir adet aldık ve bu incelememizde, bu özel sürümün normal 10 Pro'dan nasıl farklı olduğunu göreceğiz.

Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition, standart modelin kutusundan biraz daha uzun olan özel bir pakette sunuluyor. Siyah-sarı renk şemasını Coca-Cola ilhamlı siyah-kırmızı tema için değiştiriyor ve kırpılmış bir Coca-Cola logosuna sahip, bu özelliği telefonda da görüyoruz.
wmloji.com_Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi.jpg
Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition'ın kutusu, farklı açılardan ışığı yansıtıyor. Realme, asıl telefon kutusu ve Realmeow Coca-Cola Figürü'nü içeren Deluxe Boxset ile akıllı telefonu tanıtıyor ancak müşteriler yalnızca telefon kutusunu satın alacaklar. Büyük kutu ve Realmeow Coca-Cola Figürü satışa sunulmuyor ve sadece medya mensuplarına gönderildi.
wmloji.com_Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(2).jpg
Yine de, Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition'ın kutusu, standart sürümle elde edemeyeceğiniz bazı hediyeler içeriyor. İlk olarak, 29 adet Coca-Cola temalı DIY çıkartması bulunuyor ve bu herkesin zevkine hitap etmese de, Coca-Cola şişe kapağından esinlenilmiş özel bir SIM kart iğnesi de kutuda bulunuyor ve çoğu diğer akıllı telefonlarla gelenlere göre daha cool görünüyor.

Ek olarak, paket, dünya çapında mevcut 6.000 Coca-Cola Edition biriminden hangisinin elinizde olduğunu söyleyen Coca-Cola kutu şeklinde sınırlı sayıda bir kart içeriyor.
wmloji.com_Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(3).jpg
Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition'ın perakende kutusu ayrıca standart aksesuar setini de içeriyor - şeffaf bir koruyucu kılıf, bir şarj kablosu, 33W SuperVOOC güç adaptörü ve bazı dokümanlar.
wmloji.com_Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(4).jpg
Şimdi telefonumuza odaklanalım. Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition, standart versiyonla aynı donanımı paylaşıyor ancak Coca-Cola ilhamlı bir tasarıma sahip. Arka paneli, "Mat Imitasyon Kaplama İşlemi" ile işlenmiş ve "fırçalanmış alüminyumun zarif dokunuşunu sağlarken çizilmelere ve parmak izlerine karşı dirençli kalmasını" sağlıyor. Amacı, telefonu tutarken bir kutu Kola gibi hissettirmek ve arka kapak mat yüzeyi hoş bir his verirken parmak izi lekelerine karşı dirençli oluyor. Kutusu gibi, Coca-Cola Sürümünün arka kısmı da farklı açılardan ışığı yansıtıyor.
wmloji.com_Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(5).jpg
Coca-Cola Sürümü'nün arka panelinde, Realme'nin "Kırmızı ve Siyah Çarpışması" olarak adlandırdığı 70/30 Asimetrik Siyah Tasarım bulunuyor; panelin %30'u siyah renkte ve %70'i kırmızı renkte. Siyah şeritte Realme logosu bulunurken, kırmızı bölgede kırpılmış Coca-Cola logosu yer alıyor. Telefonun sağ tarafındaki çerçevede ise başka bir Coca-Cola logosu kazınmış durumda.
wmloji.com_Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(6).jpg

Ayrıca arka taraftaki iki kameranın kırmızı renkli halkalarla çevrelendiğini görüyorsunuz, bu da sınırlı sayıda üretilen 10 Pro'nun güzel bir kontrast görünümü sağlıyor. Realme buna "Camera Lens Halo" adını veriyor.
wmloji.com_Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(7).jpg
Realme, Coca-Cola temasını telefonun kullanıcı arayüzüne de taşıdı. Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition ile birlikte, Coca-Cola ilhamlı bir kilit ekranı sunuluyor. Bu kilit ekranında, Realmeow'un Coca-Cola versiyonu görüntüleniyor ve uygulama simgeleri kırmızı bir halka ile çevrelenmiş şekilde balon elemanını içeriyor.
wmloji.comRealme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(8).jpg
Sistem uygulamalarının simgeleri de Realme tarafından özelleştirilmiş. Toplamda 24 simge var ancak ülkeye göre tam setin önceden yüklenmiş olarak gelmeyebileceği unutulmamalıdır. Bizim ürünümüzde sadece 19 özelleştirilmiş uygulama simgesi bulunuyordu.
wmloji.comRealme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(9).jpg
wmloji.comRealme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(10).jpg
Bahsetmekte fayda var ki bu özelleştirme, Temalar menüsünde bulunan "Cheers! For Real" teması'na ait. Bu tema varsayılan olarak seçili olsa da, isterseniz diğer temaları da kullanabilirsiniz.

Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition'ın kullanıcı arayüzü, sadece özelleştirilmiş uygulamalardan daha fazlasına sahip. Telefonun şarj animasyonu, içeceğin şişesindeki baloncukları taklit eden kabarcıklı bir şarj animasyonuna sahip.
wmloji.comRealme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(11).jpg
Ayrıca, telefonla beraber yeni bir zil sesi ve bildirim sesi geliyorr. Cola Resmi Müzik, bir zil sesi ve bildirim sesi olarak kullanılabilirken, Open Happiness ve Cola Bubbles tonları yalnızca uyarı sesi olarak kullanılabiliyor.

Realme, kamera bölümüne de bazı özellikler eklemiş. Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition'daki varsayılan kamera uygulaması, Street Mod'dan erişilebilen "80s Cola" filtresi ve "Speciel Edition" adı verilen yeni bir şişe açma kamera deklanşör sesi ile birlikte geliyor. Bu özellik varsayılan olarak etkinleştirilmiştir, bu yüzden orijinal deklanşör sesini tercih ederseniz, varsayılan kamera uygulamasının Ayarlar > Deklanşör sesi menüsüne giderek değiştirebilirsiniz.
wmloji.comRealme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(12).jpg
Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition'ın kullanıcı arayüzünün özelleştirilmesinden dolayı memnunuz ve başka bir GT Neo 3 150W Thor Love and Thunder Limited Edition (hands-on) vakası yaşanmadığı için sevindik. Zira GT Neo 3 150W Thor Edition, sadece özel bir perakende kutusuyla birlikte gelen 12GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip standart GT Neo 3 150W Nitro Blue sürümüdür.

Standart Realme 10 Pro, 6GB/128GB ve 8GB/128GB olmak üzere iki bellek seçeneğine sahip ve sırasıyla INR18,999 ($230/€220) ve INR19,999 ($240/€230) fiyatlandırılmış. Coca-Cola Sürümü, tek bir 8GB/128GB yapılandırma ile geliyor ve INR20,999 ($255/€240) fiyatla satışa sunuluyor. Bir koleksiyonluk telefon arıyorsanız, normal modele göre Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition'ı tercih edebilirsiniz.

Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition, Realme'in Hindistan'daki resmi web sitesi ve Flipkart'ta şu anda stokta yok, çünkü Realme sadece faaliyet gösterdiği pazarlarda satmak için 6.000 adet üretti. Ancak, Hindistan'daki bazı ana mağazalarda hala bulunabilir.
wmloji.comRealme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition uygulamalı incelemesi(13).jpg
Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition şu anda yalnızca Hindistan'da satışa sunulmuştur ve diğer ülkelerde piyasaya çıkması için henüz bir duyuru yapılmamıştır. Ancak sınırlı sayıda üretilen Coca-Cola Sürümü'nü satın almayı planlasanız bile, cihazın donanımının aynı olduğunu unutmamalısınız.

NOT: Bu telefon hakkındaki bilgiler Hindistanlı bir arkadaşımız tarafından verilmiştir.