Realme, GT serisini genişletmeye devam ediyor gibi görünüyor. Çin'de GT Neo 5 olarak piyasaya sürülen ve uluslararası olarak Realme GT3 adıyla bilinen cihazın ardından, şirket basitleştirilmiş bir Lite versiyonu üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu cihazla ilgili daha önce de duyumlar almıştık ve şimdi TENAA'da cihazın tasarımı hakkında kısa bir bilgi verildi.

GT Neo 5 Lite modeli, GT Neo 5 modelindeki şeffaf tasarımdan vazgeçerek daha sade bir tasarım tercih ediyor. Lite modelinde kamera modülü ve arka panel daha basit bir yapıya sahip olacak. Ancak, genel tasarım yine de GT Neo 5 ile oldukça benzer olacak.
wmloji.com_Realme GT Neo 5 Lite TENAA'da Görüntülendi_ Tasarım ve Özellikler.jpg
Lite versiyonunun özellikleri hakkında tam bir bilgiye sahip olmasak da, söylentilere göre cihazda Qualcomm SM7475 (Snapdragon 7 Gen 2) veya Snapdragon 7+ Gen 1 yonga seti kullanılabilir. GT Neo 5'in 50 MP ana kamerasının aksine, GT Neo 5 Lite'ın 64 MP ana kamera sensörü henüz duyurulmamış bir Omnivision OV64M sensörü olacak. Ek olarak, cihazın 8 MP'lik bir ultrageniş açılı kamera ve üçüncü bir yardımcı kamera da olacağı söyleniyor. Ön kamera ise 16 MP çözünürlüğünde olacak.

GT Neo 5 Lite, 1,5K çözünürlüğünde 6,74 inç AMOLED ekran, ekran altı parmak izi sensörü ve 144 Hz tazeleme hızı ile donatılacak. GT Neo 5 modelindeki hızlı şarj özelliği, cihazın en önemli özelliklerinden biriydi. GT Neo 5 modelinde 150W ve tam 240W şarj özelliği olan iki farklı versiyon mevcuttu. GT Neo 5 Lite modelinde ise, 5.500 mAh batarya için 100W şarj özelliği bekleniyor.