Riot Games, başarılı MOBA oyunu League of Legends'ın ardından yeni bir oyun projesiyle geliyor: bir MMO FPS (çok oyunculu çevrimiçi birinci şahıs nişancı) oyunu. Oyun, Valorant evreninde geçecek ve Valorant oyununa benzeyen bir dizi karakter ve özellikler sunacak.

Bu yeni MMO FPS oyunu hakkında henüz çok az bilgi mevcut, ancak Riot Games'in önceki başarıları ve Valorant'ın popülaritesi göz önüne alındığında, heyecan verici bir projenin ortaya çıkacağına dair güçlü bir inanç var. Şirket, oyunun temel fikirlerinden birini açıkladı: oyuncuların kendi hikayelerini oluşturabileceği bir dünya sunmak.

riot-games-yeni-oyun-calismalarina-basladi-2.jpg

Riot Games, MMO FPS oyununun detaylarını paylaşmak için henüz erken olduğunu belirtse de, bu projenin büyük olasılıkla Valorant'ın başarısını sürdürmek için tasarlandığı açık. Valorant, 2020 yılında piyasaya sürüldüğünden beri hızla büyüyen bir oyuncu kitlesine sahip oldu ve popülaritesi devam ediyor.

MMO FPS oyunu, Valorant evreninde geçeceği için, Valorant oyuncularının zaten aşina olduğu karakterlerin, olayların ve mekanların daha derinlemesine keşfi sağlanacak. Riot Games, oyunun hayranlarının karakterlerin özelliklerine ve oyunun temel mekaniğine aşina olmalarını bekliyor, bu sayede oyuncuların yeni oyunu hızlıca kavrayabilecekleri düşünülüyor.

Riot Games, MMO FPS oyununun henüz adını ve çıkış tarihini açıklamadı, ancak geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı. Şirketin önceliği, oyunun kalitesini ve oynanabilirliğini artırmak olacak. Oyun, oyuncuların kendi hikayelerini oluşturabileceği bir dünya sunacak, böylece herkes kendi macerasını yaşayabilecek.

Sonuç olarak, Riot Games'in yeni MMO FPS oyunu, Valorant evreninde geçeceği için Valorant hayranlarını ve oyun dünyasındaki MMO FPS hayranlarını heyecanlandıracak bir oyun olacak gibi görünüyor. Henüz çok az bilgi mevcut olsa da, şirketin önceki başarıları ve Valorant'ın popülaritesi göz önüne alındığında, yeni oyunun heyecan verici ve başarılı olacağına dair bir inanç var.