Samsung, geçtiğimiz yıl diğer markaların toplamından daha fazla katlanabilir telefon satışı gerçekleştirdi. Katlanabilir telefon kategorisi, birçok markanın pay almak için katlanabilir telefonlar piyasaya sürmesiyle hızla büyüyor, ancak en gelişmiş deneyimi sunan katlanabilir telefonların hala Samsung'a ait olduğu görülüyor. Diğer markalar da zaman içinde yetişecek olsalar da, şu anda katlanabilir telefon segmentinde pazar lideri konumunda olan Koreli şirket, 2022 yılında dünya genelinde sevk edilen tüm katlanabilir akıllı telefonların toplamından daha fazla birim sevk etti.

Financial Times'ın Canalys araştırmasına dayandırdığı rapora göre, 2022 yılında dünya genelinde 14,2 milyon adet katlanabilir akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirildi ve Samsung yalnızca 11 milyondan fazla birim gönderdi.
wmlojiCom-Samsung, 2022'de Diğer Markaların Toplamından Daha Fazla Katlanabilir Telefon Sattı-2.jpg
Çinli marka Huawei, neredeyse 2 milyon katlanabilir telefon göndererek ikinci sırada yer aldı ve onu Oppo, vivo, Xiaomi, Honor ve Motorola izledi. Ancak bu markalar yalnızca 40.000 katlanabilir akıllı telefon gönderdi.

Canalys, 2023'te katlanabilir telefon sevkiyatlarının ikiye katlanarak 30 milyon birime ulaşacağını tahmin ediyor. Çinli markaların da Çin dışında katlanabilir cihazlarını piyasaya sürmeye başlamasıyla birlikte, Samsung'un bu segmentteki liderliğine meydan okumak için katlanabilir telefon pazarının daha da ilginç ve rekabetçi hale geleceği öngörülüyor.