Topluluğumuza hoş geldiniz
Türkiyenin yeni nesil platformuna katılmanız sadece 30 saniyeninizi alır.
Üye ol
Adobe'nin Yaratıcı Bulut'unun(Creative Cloud) ürün müdürü ve yürütme başkan yardımcısı Scott Belsky, geçen yıl web3 etrafındaki hype döngüsü ile bu yıl ChatGPT ve diğer üretken yapay zeka modelleri etrafındaki görülen farklılıklar olduğuna inanıyor.

Bugün(2.03.2023) Los Angeles'taki Upfront Zirvesi'nde Forbes muhabiri Alex Konrad'a röportaj veren Belsky, web3'ün görevleri tamamlamak için gereken zamanı azaltma vaadi olmadığını ve onun görüşüne göre üretken yapay zekanın kesinlikle bunu yaptığını söylüyor.

"Web3, organizasyondaki herhangi bir fikir veya eylem için yapılması gereken iş akışını azaltma vaadi vermedi. Aslında, daha fazla iş ekledi" dedi.

Belsky, üretken yapay zekanın gerçek değerinin işleri saatler veya dakikalar yerine saniyeler içinde tamamlamayı hızlandırması olduğuna inanıyor ve bu oldukça güçlü bir etki yaratıyor. Aslında, bunu işbirlikçi ürünlerin işletmelere getirdiği değere daha çok benzetiyor - belki Figma gibi işbirlikçi bir tasarım ürünü - Adobe'nin 20 milyar dolara satın almayı denediği bir ürün. İşlem, çeşitli düzenleyici engellerle karşı karşıya kalıyor, bu da neden röportajda bahsetmediği açıklayabilir.

Ayrıca, yaratıcı bireylerin elinde, üretken yapay zeka yeteneklerini artırabileceğine ve onların yerini almaktan ziyade destekleyebileceğine inanıyor.

Belsky şöyle diyor: "Herhangi bir büyük yaratıcıya neyin onları büyük yaptığını sorarsanız, keşif için daha fazla yüzey alanına sahip olmaları ve daha fazla çözüm olasılığını görmek için daha fazla zaman ayırmaları gerektiğini söyleyeceklerdir, böylece hangi yolu izleyeceklerine daha fazla seçenekleri olabilir." "AI için harika bir fırsat - stajyerlerin tüm bir odası yerine, burada harika yeni olasılıklar var, diye önermesi gerçekten şaşırtıcı."

Belsky, yapay zekanın yaratıcı sürece daha derinden entegre edilmesiyle birlikte, kullanıcıların hangi kısımların yapay zeka tarafından oluşturulduğunu ve insanların işin oluşturulmasında hangi rolü oynadığını belirlemelerine yardımcı olmak için işin meta verilerine denetim izi oluşturulabileceğini düşünüyor.

Belsky, işin ilk yaratıcısından başlayarak model olarak kullanılan ya da içeriğin yaratımında yer alan diğer kişiler gibi yakın kişilerin uygun izinlerinin verildiğinden emin olmanın yanı sıra denetim iznini anlamaları gerektiği için, işletme kullanıcılarının henüz bunlara güvenmesi için biraz erken olduğunu söylüyor.

"Birçok büyük işletme müşterimiz, nasıl eğitildiğini anlamadan üretken AI kullanmanın çok endişeli. Ticari kullanım için stok bir görüntü kullanmak ve kampanyada kullanacaksanız onun haklarını almak zorunda olduğunuz gibi benzer bir şekilde kullanılmamasını görüyorlar - ve model yayınları ve diğer her şey. Ticari kullanım için uygunluk etrafında o seviyede inceleme ve endişe var" dedi.

Son olarak, Belsky, bugün bizi şaşırtan şeylerin, şirketlerin üretken AI'ye saldırdıkları yerler olmayacağını düşünüyor. Bunun yerine, manuel işleri azaltan ve işlemleri hızlandıran çok daha pratik iş kullanım durumlarını keşfedecekler.

"Generatif AI'nın bazı kullanım durumlarını sosyal medyada gördüğümüzde bizi şaşırtan şeyler var, ancak aslında gerçekten bir iş fırsatı olabilecek daha pratik olanlar, sadece içerik hızını ve kişiselleştirme imkanını sağlayan şeylerdir."

Yazar hakkında
WMloji
Okur, araştırır ve yazar.

BencahilCom konseptinin kurucusu.

Bildiğim tek şey hiç bir şey bilmediğimdir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
127,106
Çevrimiçi ziyaretçiler
234,99
Toplam
361,205

Makale bilgisi

Yazar
Wmlojist
Görüntüleme
2817
Son Güncelleme

Wmlojist'den daha fazla makale

Bu makaleyi paylaş

 • Blogta Neler Oluyor
 • Forumda Neler Oluyor
 • Sitede Neler Oluyor

Forum istatistikleri

Konular
942,432
Mesajlar
1,622,576
Üyeler
812,947
Son üye
Sörfçü

Blog istatistikleri

Kategoriler
76
Makaleler
76, 891
Seriler
142
Görüntüleme
1,926,287
Yorumlar
587,211
Değerlendirmeler
120,147
İncelemeler
30,128

Reklamverenlerimiz

 1. Tired Tapir
  İçerik Üreticisi
 2. The Burrak
  İçerik Uzmanı
 3. sadas12
  Acemi Üye
 4. WMloji
  CreabyGA
 5. turgutmedya
  Acemi Üye