Uygulama Haberleri Shortwave E-posta Uygulaması, Yapay Zeka Destekli Özet Özelliği Tanıttı

Topluluğumuza hoş geldiniz
Türkiyenin yeni nesil platformuna katılmanız sadece 30 saniyeninizi alır.
Üye ol
Geçtiğimiz yıl, bir grup Google yöneticisi arama devinin Inbox uygulamasının yerini doldurmayı hedefleyen Shortwave adlı bir e-posta uygulaması başlattı. Şimdi, şirket özü almaya gerek kalmadan uzun e-postaları veya konuları okumanıza olanak tanıyan yapay zeka destekli bir özet özelliği tanıttı.

OpenAI'nin GPT-3 tarafından desteklenen özellik, beta sürümüyle tüm platformlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Şirket, özetin başka dillerden çevrilen e-postalarda da iyi çalıştığını belirtiyor. Shortwave, bir bülteni gözden geçirmekten kısa sürede birçok e-postayı incelemeye kadar farklı kullanım durumlarında özelliği test etti.

Ayrıca şirket, bir e-posta iletilerini yönlendirirken önceki bir mesajın özetini de ekleyebileceğinizi söylüyor. Başkaları, Shortwave kullanmasalar bile, bu özetleri okuyarak konuşmanın bağlamını hızlıca anlayabilirler.

Shortwave, gelecekte daha fazla yapay zeka destekli fonksiyon tanıtmayı, daha fazla özetleme yöntemi ve akıllı kompozisyon dahil etmeyi ve "Gelecek Salı günü uçağım saat kaçta kalkacak?" gibi ifadeler için anlamsal bir arama yapabilme imkanı sağlamayı planlıyor.

"Geniş dil modellerinin yeni yetenekleri, gelen kutunuzla etkileşim için yeni yolların kapısını açtı. Shortwave olarak, bugünden itibaren beta sürümünde başlayan Smart Summaries ile başlayarak yapay zeka destekli bir e-posta geleceğine doğru yol açmayı hedefliyoruz" diye belirtiliyor.

Shortwave, ileri seviye kullanım için aylık 9 dolar abonelik ve takımlar için özel planlar sunarak temel kullanım için ücretsizdir. Shortwave, Gmail'den daha iyi kategorizasyon, zaman temelli e-posta gruplandırması, takım arkadaşlarına atıfta bulunma, sabitlenmiş e-postalar ve emoji ve GIF yanıtları için destek sunar. Uygulama, e-postaları bir yapılacaklar listesi öğesi olarak ele alır, bu nedenle bunları erteleyebilir veya tamamlanmış olarak işaretleyebilirsiniz.

Farklı medya formatları için özet oluşturma, büyük dil modellerinin büyük bir kullanım durumudur. Geçtiğimiz ay, transkripsiyon şirketi Otter, bir toplantıyı otomatik olarak özetleyen bir bot başlattı. Microsoft'un Bing ve Edge gibi yeni yapay zeka destekli ürünleri de sayfaları ve belgeleri özetleyebilir. YouTube videoları ve Slack konularından özeti sağlayan diğer araçlar da mevcuttur.

Özetle, Shortwave'un yapay zeka destekli özeti özelliği, e-postalarınızı daha hızlı bir şekilde yönetmenize ve anlamlandırmanıza yardımcı olur. Bu özellik, e-posta konuşmalarını daha verimli hale getirerek işletmeler ve kullanıcılar için büyük bir fayda sağlayabilir. Shortwave, gelecekte daha fazla yapay zeka destekli özelliklerle kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştırmayı hedefliyor.
Yazar hakkında
Naz
Blog yazar manga okur.

Gerçek bir wmlojist

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
127,0
Çevrimiçi ziyaretçiler
234,1
Toplam
361,1

Makale bilgisi

Yazar
Naz yazıyor
Görüntüleme
2808
Son Güncelleme

Bu makaleyi paylaş

 • Blogta Neler Oluyor
 • Forumda Neler Oluyor
 • Sitede Neler Oluyor

Forum istatistikleri

Konular
942,432
Mesajlar
1,622,576
Üyeler
812,947
Son üye
Sörfçü

Blog istatistikleri

Kategoriler
76
Makaleler
76, 892
Seriler
142
Görüntüleme
1,926,160
Yorumlar
587,211
Değerlendirmeler
120,147
İncelemeler
30,128

Reklamverenlerimiz

 1. WMloji
  CreabyGA
 2. sadas12
  Acemi Üye
 3. The Burrak
  İçerik Uzmanı
 4. turgutmedya
  Acemi Üye
 5. Tired Tapir
  İçerik Üreticisi