Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto Süper Lig maçlarının önümüzdeki iki hafta boyunca şifresiz olarak yayınlanacağını duyurdu. Bu hamle, son zamanlarda ülkede yaşanan üzücü olayların ardından "sporda birlik ve beraberlik" mesajını vermek amacıyla yapıldı.

Bakan Kasapoğlu'nun açıklamasına göre, beIN Group ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan kararla birlikte, iki hafta boyunca oynanacak Süper Lig maçları şifresiz olarak herkese ulaştırılacak. Böylece, beIN SPORTS'a bağlı şifreli kanallarda yayınlanan maçları izlemek isteyenler için sevindirici bir haber oldu.


Süper Lig'in önümüzdeki haftanın ilk maçı, Alanyaspor - Başakşehir FK karşılaşması olacak ve maç 3 Mart Cuma günü saat 20.00'da beIN Sports 1 kanalından şifresiz olarak izlenebilecek. Diğer maçlar da aynı şekilde ücretsiz olarak izlenebilecek.

Daha önce de Acun Ilıcalı tarafından benzer bir hamle yapılmıştı ve Trabzonspor - Basel maçı şifresiz olarak TV8'de yayınlanmıştı. Ancak, Trabzonspor'un İsviçre'deki maçı kaybetmesi bu hamleyi biraz gölgede bırakmıştı.