Topluluğumuza hoş geldiniz
Türkiyenin yeni nesil platformuna katılmanız sadece 30 saniyeninizi alır.
Üye ol
Twitter'da daha fazla işten çıkarma yapılacağına dair haberler son günlerde yayılmaya devam ediyor. Şirketin son kısıtlamaları sırasında, Loyalist uygulamasının CEO'su Esther Crawford dahil birçok çalışan işten çıkarıldı.

Twitter, 2019'da 4.800 kişiye istihdam sağlarken, son zamanlarda işten çıkarmalar nedeniyle personel sayısını azalttı. Şirketin, pazarlama, satış, mühendislik ve ürün yönetimi gibi birçok departmanında çalışanların işlerini kaybettikleri bildirildi.

Crawford, Loyalist uygulamasını kullanarak, müşterilerin daha iyi bir müşteri hizmeti deneyimi yaşamasını amaçlamıştı. Ancak, uygulamanın Twitter tarafından satın alınmasının ardından, Crawford da dahil olmak üzere birçok çalışan işten çıkarıldı. Bu işten çıkarmaların, Twitter'ın, daha önce uygulama ve hizmetlerinin yanı sıra, işletme yönetimi konusunda da sıkıntı yaşadığını gösterdiği düşünülüyor.

Twitter'ın işten çıkarmaları, şirketin son zamanlardaki sorunlarını yansıtıyor. Şirket, pandemi nedeniyle düşen reklam gelirleri, sahte hesaplar ve haberlerle ilgili sorunlar, kullanıcıların düşen ilgisi ve CEO değişiklikleri gibi nedenlerle zor bir dönem geçiriyor.

Ancak, Twitter yönetimi, şirketin geleceği hakkında umutlu olduğunu ve işten çıkarmaların, şirketin stratejik hedeflerine daha fazla odaklanmasına yardımcı olacağını söyledi. Twitter, ürünlerini geliştirmeye, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmaya ve işletmelerin platformda daha etkili bir şekilde reklam vermelerine yardımcı olmaya devam edecek.

Twitter'daki İşten Çıkarmalar, Şirketin Popülerliği ve Reklam Gelirleri Hakkında Soru İşaretleri Yaratıyor​


Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, şirketin daha iyi bir geleceğe doğru ilerlemek için sürekli olarak kendini yenilediğini söyledi. Dorsey, şirketin pandemi nedeniyle yaşanan zorluklara rağmen, yıllık gelirini 3 milyar dolara çıkarmayı hedeflediğini ve kullanıcı sayısını artırmak için çalıştıklarını belirtti.

Ancak, Twitter'daki son işten çıkarmalar, şirketin geleceği hakkında bazı soru işaretleri yaratabilir. Özellikle, Twitter'ın popülerliğini kaybetmesi ve reklam verenlerin platformdan uzaklaşması durumunda şirketin nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu.

Sonuç olarak, Twitter'ın işten çıkarmaları, şirketin zor bir dönemden geçtiğini gösteriyor. Ancak, Twitter yönetimi, stratejik hedeflerine daha fazla odaklanarak ve ürünlerini geliştirerek şirketin geleceğini güvence altına almaya çalışıyor. Twitter'ın önümüzdeki dönemde neler yapacağı ve ne tür değişiklikler yapacağı merak konusu olmaya devam ediyor.
Yazar hakkında
Naz
Blog yazar manga okur.

Gerçek bir wmlojist

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
127,0
Çevrimiçi ziyaretçiler
234,1
Toplam
361,1

Makale bilgisi

Yazar
Naz yazıyor
Görüntüleme
2820
Son Güncelleme

Bu makaleyi paylaş

 • Blogta Neler Oluyor
 • Forumda Neler Oluyor
 • Sitede Neler Oluyor

Forum istatistikleri

Konular
942,432
Mesajlar
1,622,576
Üyeler
812,947
Son üye
Sörfçü

Blog istatistikleri

Kategoriler
76
Makaleler
76, 892
Seriler
142
Görüntüleme
1,926,160
Yorumlar
587,211
Değerlendirmeler
120,147
İncelemeler
30,128

Reklamverenlerimiz

 1. WMloji
  CreabyGA
 2. The Burrak
  İçerik Uzmanı
 3. turgutmedya
  Acemi Üye
 4. Tired Tapir
  İçerik Üreticisi
 5. sadas12
  Acemi Üye