Vivo, yeni akıllı telefon modeli Y78'le ilgili bilgileri ortaya çıktı. Bu yeni model, üçlü kamera sistemine sahip olacak ve böylece Vivo'nun orta segmentteki diğer modelleriyle rekabet edecek.

Vivo Y78, 6.58 inçlik Full HD+ çözünürlüğe sahip bir ekrana ve 60 Hz yenileme hızına sahip olacak. Ayrıca, cihazın gücünü MediaTek Helio G96 yonga setinden alacağı ve 6 GB RAM ile 128 GB dahili depolama alanına sahip olacağı belirtiliyor.

Cihazın arkasında, üçlü kamera sistemi bulunuyor. Bu sistemde 50 megapiksel ana kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü yer alacak. Ön tarafta ise, 16 megapiksel selfie kamerası bulunacak.

Vivo Y78, 5.000 mAh'lik büyük bir bataryaya sahip olacak ve 18W hızlı şarj desteği sunacak. Cihazın işletim sistemi olarak ise Android 11 tabanlı Funtouch OS 11.1 kullanılacak.

Henüz Vivo Y78'nin ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyatı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, yakın zamanda daha fazla bilgi ve belki de resmi duyurunun yapılması bekleniyor. Vivo'nun orta segmentteki bu yeni modeli, uygun fiyatı ve üçlü kamera sistemi ile tüketicilerin dikkatini çekmeyi hedefliyor.