Topluluğumuza hoş geldiniz
Türkiyenin yeni nesil platformuna katılmanız sadece 30 saniyeninizi alır.
Üye ol
VW'nin yazılım birimi Cariad, Spotify, Amazon Music, TikTok ve Vector Unit ve FRVR gibi birçok uygulamayı araçlara getirmek için bir uygulama mağazası başlattı. Bu uygulama mağazası, "Grup Uygulama Mağazası" olarak adlandırıldı ve Harman'ın "ignite store" adlı çerçevesiyle entegre edildi. Mağaza, üç yıllık bir yan kuruluş olan Cariad için önemli bir kilometre taşı olmasının yanı sıra ana şirketi için de önemli bir adımdır. İlk olarak Audi araçlarında kullanıma sunulacak olan mağaza, daha sonra diğer VW Grubu markalarında da kullanılacak.

"Grup Uygulama Mağazası", 2023 model yılı Audi A4, A5, Q5, A6, A, A8, Q8 e-tron ve e-tron GT araçlarına entegre edilecek. Mağazada, iHeart Radio, Tidal, TuneIn, Chargehub, PlugShare, Vivaldi, Mappo, Road.Travel ve Yelp gibi 2 düzine uygulama yer alacak. Daha fazla uygulama yolda olduğu ve yüzlercesinin eklenmesi planlandığı belirtiliyor. Cariad CEO'su Dirk Hilgenberg, mağazanın sadece üçüncü taraf uygulamaları barındırmayacağını, aynı zamanda VW Grubu markaları için öngörücü bakım bilgileri, şarj ödemeleri, online trafik ışığı bilgileri ve navigasyon hizmetleri sağlayan yerel uygulamaların da yer alacağını belirtti.

Bu uygulama mağazası, VW Grubu'nun yazılım konusundaki geçmiş sorunlarını çözmek ve Tesla gibi rakiplerle rekabet edebilecek yazılım tanımlı araçlar geliştirmek için kurulan Cariad'ın önemli bir adımıdır. Cariad'ın 2021'de 1,2 trilyon euro (1,4 trilyon dolar) gelir elde edebileceği söylenmiştir.

VW Grubu'nun araçlarında bugün 1.1 yazılımı kullanılırken, 1.2 platformu Audi ve Porsche araçları için geliştiriliyor ve 2.0 sürümü tüm VW Grubu markaları için tasarlanan bir işletim sistemi olacak.

Yazar hakkında
Naz
Blog yazar manga okur.

Gerçek bir wmlojist

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
5
Toplam
5

Makale bilgisi

Yazar
Naz yazıyor
Görüntüleme
2842
Son Güncelleme

Bu makaleyi paylaş

 • Blogta Neler Oluyor
 • Forumda Neler Oluyor
 • Sitede Neler Oluyor
  Görüntülenecek öğe yok

Forum istatistikleri

Konular
24,887
Mesajlar
25,024
Görüntüleme
96,387
Üyeler
2,334
Son üye
Dangerous Donkey

Blog istatistikleri

Kategoriler
76
Makaleler
6,037
Seriler
2
Görüntüleme
22,848
Yorumlar
211
Değerlendirmeler
1207
İncelemeler
308

Reklamverenlerimiz

 1. sadas12
  Acemi Üye
 2. Tired Tapir
  İçerik Üreticisi
 3. turgutmedya
  Acemi Üye
 4. The Burrak
  İçerik Uzmanı
 5. WMloji
  CreabyGA