Watch S1 Pro geçen yıl Çin'de piyasaya sürüldü, ancak şirketin en iyi akıllı saatini küresel olarak piyasaya sürmesi altı ay sürdü. Giyilebilir cihaz, küresel olarak MWC 2023'te Barselona'da tanıtıldı, ancak aslında öncesinde bizim elimize geçti ve şimdi test bulgularımızı paylaşmaya hazırız.

Xiaomi Watch S1 Pro için oldukça yüksek bir fiyat etiketi belirledi - 229 €'ya kıyasla 299 €, ancak burada sadece enflasyonu görmüyoruz - yeni giyilebilir cihaz daha güçlü ve daha iyi yapılmış.

Watch S1 Pro, tek bir 46 mm boyutunda gelir ve paslanmaz çelik kasasına rağmen oldukça hafiftir. Siyah fluoroelastomer kayışlı Siyah versiyonunu aldık ve tüm cihaz 70 gram ağırlığında, bunun 48 gramı kasa kendisi.

Kayışımızda bir Apple tipi toka varken, diğer versiyon, kahverengi deri seçeneği daha standart bir çözüme sahiptir. Siyah olan ek döngüler olmadığı için harikadır ve her şey düzgün bir şekilde tırtıklanır, böylece tüm cihaz daha akıcı görünür.

Watch S1 Pro, üstünde çizilmeye dayanıklı safir cam ile birlikte gelir ve cam çıkıntılı olsa bile, aktif kullanım haftalarımız boyunca hiçbir sorun yaşamadık - çizikler, oluklar, mikro çizikler, hiçbir şey yok.

wmloji.com Xiaomi Watch S1 Pro İncelemesi_ Harika Tasarım ve Pil Ömrü, Ancak Yazılım Deneyimi ...jpg

Paslanmaz çelik gövdenin altında kalp atış hızı, kan oksijeni ve cilt sıcaklığını izlemesine izin veren bir dizi sensör bulunur. Cihaz, tüm Qi standart pedlerde kablosuz olarak ve sağlanan manyetik puk ile şarj edilebilir.

Teoride, ters kablosuz şarj sunarak herhangi bir akıllı telefonda çalışması gerekiyor, ancak Xiaomi resmen sadece kendi portföyünde seçilen telefonların bu işi yapabileceğini iddia ediyor. Ve bunu doğrulayabiliriz - Watch S1 Pro'yu Xiaomi olmayan telefonların arkasında şarj edemedik.

Sağ tarafta iki kontrol var - üstteki dönen bir taç temel menüde kaydırmak için, altta ise düz bir kısayol düğmesi var, koşu egzersizi izleme işlevini tetiklemek için ayarladık, ancak diğer özellikleri de
saat üzerinde açabilirsiniz. Düğme metalik olsa da, Huawei Watch GT 3 Pro ve Samsung Galaxy Watch5 serisi gibi ECG'yi desteklemez.

Şimdi kullanıcı arayüzünü inceleyelim, ancak maalesef burada haberler iyi değil.​

Xiaomi, sistemlerini edinip benimseyen tüm işletmeleri bünyesinde bulunduran dev bir konglomeraattır. Ev cihazları için bir uygulaması ve diğer ev cihazları için ayrı bir uygulaması var ve bu giyilebilir cihazın Android ve iOS'ta çalışması için Mi Fitness uygulamasına ihtiyacı var.

Watch S1 Pro, Bluetooth 5.2 ile BLE (Bluetooth Düşük Enerji) özelliğiyle akıllı telefonunuzla iletişim kurar, ancak deneyimin oldukça kötü olduğunu bulduk. Mi Fitness tüm bildirimleri yüklemezken bile gerekli izinlere sahip olan uygulama.

Mi Fitness'ta tamamen eksik olan bir alarm uygulaması var, diğer tüm özelliklerin görselleri de korkunç. Kalp atış hızı veya SpO2 ölçümlerini okumak oldukça sinir bozucudur, çünkü bir şekilde Xiaomi, grafikleri 0'dan başlatmak istiyor, ancak sağlıklı bir kalp atış hızının gün boyunca 60 ila 100 arasında olduğu ve gece 40'a kadar düşebileceği, ancak asla 0'a yakın olmadığı gerçeğine rağmen.

Xiaomi Watch S1 Pro'da sevdiğimiz şey, batarya ömrüdür. Bu cihazın 500mAh bataryası var ve 0'dan% 100'e şarj olması yaklaşık 95 dakika sürer. Resmi olarak, tipik kullanım için 14 gün veya yoğun kullanım için 10 gün iyidir. Bildirimler, Bluetooth aramaları, Kaldırarak Uyandırma, kan oksijenini tespit etme, stres izleme, uyku takibi, aktif sporlar için 180 dakikalık kullanım ve hatta bu koşular sırasında müzik kontrolü dahil her şey açıkken bataryanın tamamen boşalması için bir hafta ve yarım sürdüğünü doğrulayabiliriz.

Tek bir şarjla 5-6 gün süren Always-On Display de vardır, ancak ne yazık ki AoD parlaklığı güneşli bir günde dışarıda okunacak kadar yeterli değildir.

wmloji.com Xiaomi Watch S1 Pro İncelemesi_ Harika Tasarım ve Pil Ömrü, Ancak Yazılım Deneyimi ...jpg

Tüm sensörleri kullanmak bir şeydir, ancak doğruluk tamamen farklı bir konudur. Watch S1 Pro uyku takibinde harika bir iş çıkardı, ancak kalp atış hızı sertifikalı bir tıbbi cihaza göre %10 sapma sağladı.

Biliyoruz ki bu bir tıbbi cihaz değil, ancak kalp atış hızına dayanarak daha sert antrenman yapmak veya yavaşlatmak gerekip gerekmediğine bağlı olan sporcular için yanıltıcı olabilir.

Alexa desteği ve Mastercard temasız ödeme uygulaması da mevcut, ancak bunlar desteklendiği birkaç pazarın dışında kullanılamaz.
Xiaomi, Watch S1 Pro donanımıyla harika bir iş çıkardı ve kendisi ve gelecekteki akıllı giyilebilir cihazları için çıtayı daha da yükseltti. Yazılım iyileştirmeleri sözü vermesine rağmen başarısız oldu, ancak pil ömrü, görünüm ve dayanıklılık, hayal kırıklığı yaratan uygulama deneyimini telafi etmek için oldukça yeterli. Sonuçta, veriler sadece Mi Fitness'ta kötü bir şekilde görüntülenir; saatte kendisi oldukça iyi görüntülenir.

Ancak Xiaomi Watch S1 Pro, 300 € fiyat etiketiyle değer mi? Görünüme her şeyden daha fazla önem veriyorsanız ve gerçekten bir sonraki maratonunuzu hazırlamak için kullanmayı planlamıyorsanız, kesinlikle iyi bir anlaşma. Harika pil ömrü ve mükemmel tasarım, onu harika bir bakımı düşük aksesuar yapar. Ancak ciddi bir izleme aracı arıyorsanız, kesinlikle daha iyi seçenekler var.
wmloji.com Xiaomi Watch S1 Pro İncelemesi_ Harika Tasarım ve Pil Ömrü, Ancak Yazılım Deneyimi ...jpg
Xiaomi Watch S1 Pro incelemesi sonucunda, cihazın harika bir görünüme ve iyi bir pil ömrüne sahip olduğu, ancak yazılım deneyiminin hayal kırıklığı yarattığı sonucuna vardık. Ayrıca, tüm özellikleri aktif kullanarak bile bir haftadan fazla bir pil ömrü sunması etkileyici. Ancak, kalp atış hızı ölçümlerindeki %10 sapma ve uygulamadaki bazı eksiklikler, sporcuların cihazın sağladığı verilere güvenmesini zorlaştırabilir.

Sonuç olarak, Xiaomi Watch S1 Pro, güzel bir tasarıma ve uzun pil ömrüne sahip bir akıllı saat arayanlar için iyi bir seçenek olabilir, ancak daha kesin ölçümler gerektiren sporcular için tam olarak uygun değil.