iPhone 15 Pro ve Pro Max'in, iPhone 15 ve 15 Plus modelleriyle birlikte önümüzdeki Eylül ayında resmi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefonların lansmanına 6 aydan fazla bir süre olmasına rağmen söylentiler ve sızıntılar şimdiden ortalıkta dolaşmaya başladı. Yeni CAD tabanlı eskiz görüntüleri, yeni iPhone'ların tasarımı hakkında net bir fikir veriyor.

Apple, yeni ürünleri piyasaya sürmeden önce bu CAD dosyalarını Asya'daki aksesuar üreticilerine gönderiyor. Böylece yeni iPhone'lar geldiğinde aksesuarlarınız da hazır olacak. Yeni görüntülerin Çinli bir aksesuar üreticisine gönderilen CAD dosyaları kullanılarak oluşturulduğu söyleniyor.

USB-C bağlantı noktası, yeni iPhone'un taslağında göze çarpan ilk şey. Apple'ın Lightning konektörünü iPhone 2023'te bir USB-C konektörüyle değiştireceği uzun süredir konuşuluyordu ve bu değişiklik şimdiden kabul edildi. Telefonun çerçevesinin yeni tasarımında biraz daha kavisli hale geldiğini de belirtmekte fayda var. Sonuç olarak, ekranın kenarlara doğru hafifçe kıvrıldığı görülebilir. Bu gerçekleştiğinde, telefonu tutması da daha kolay olacak.

iPhone 15 pro

Dikkat çeken bir diğer nokta ise kamera çıkıntısının iPhone 14 Pro'ya göre daha kalın olması. Bu da Apple'ın kamera alanında bazı değişiklikler yapmış olabileceğini düşündürüyor. Üç kameranın ve LiDAR sensörünün konumunda hiçbir şey değişmiyor gibi görünüyor.

Apple'ın yeni iPhone'larının fiziksel ses düğmeleri yerine kapasitif düğmeleri tercih etmesi bekleniyor. Sesi kısma düğmesi de eskisinden daha küçük ve yuvarlak hale gelmiş gibi görünüyor.

Apple, iPhone 15 Pro'nun ekran boyutunu ve çözünürlüğünü değiştirmeyecek

Apple, iPhone 15 Pro'nun ekran boyutunu ve çözünürlüğünü değiştirmeyecek

iPhone 15 Pro için ekran boyutu ve çözünürlüğünde herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Ancak ekran çerçevesi küçüldükçe telefonun boyutunun önemli ölçüde küçülmesi gerekiyor. Dynamic Island tarafında bir değişiklik yok gibi görünüyor.

Bu sızıntının iPhone 15 Pro ve Pro Max'in tasarımını kesin olarak göstermediğini belirtelim. Apple'ın nihai tasarımda  farklı kararlar alabileceğini hatırlamakta fayda var.

Bu sızıntının iPhone 15 Pro ve Pro Max'in tasarımını kesin olarak göstermediğini belirtelim. Apple'ın nihai tasarımda farklı kararlar alabileceğini hatırlamakta fayda var.